Sony Bravia KD-65X80L 65 Inch 4K Ultra HD Smart LED Android TV
Product Page | narayanganj
Price To be announced
Status Discontinued
Product Code 33718
Brand Sony
Key Features
  • Model: Bravia KD-65X80L
  • Display: 65" 4K UHD (3840 x 2160)
  • Google Assistant with Alexa Compatibility
  • Built-In Wi-Fi & Ethernet Connectivity
  • Motionflow XR 240 Technology
  • View More Info
Discontinued
Specification
Main Features
Display TypeLCD
Screen Size65" (164 cm)
Resolution3840 x 2160 (4K Ultra HD)
Refresh rate50Hz
Contrast RatioMotionflow XR 200 (Native 50Hz), Auto mode
Processor4K HDR Processor X1
Storage32GB
Operating SystemAndroid TV
Connectivity
USB2 x USB (Version Unspecified) (Audio, Photo, Video) (Side)
HDMI4 x HDMI Type A (Side)
BluetoothBluetooth version 4.2
Wi-FiWi-Fi Certified 802.11a/b/g/n/ac
Audio
Audio OutputDIGITAL AUDIO OUTPUT(S) x 1 (Side)
Speaker SystemFull Range (Bass Reflex) x 2
Bass Reflex Speaker X-Balanced Speaker
Power
Remote ControlStandard Remote (Voice Remote Control)
Standby Power Consumption0.5 W
Physical Specification
Dimension (L x W x H)DIMENSION OF TV WITHOUT STAND (W X H X D): Approx. 1452 x 836 x 72 mm
DIMENSION OF TV WITH STAND (STANDARD POSITION) (W X H X D): Approx. 1452 x 908 x 336 mm